Év sportolója-választás: a férfiaknál úszó lesz az első!
Az M4 Sport műsorában Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke és Csisztu Zsuzsa alelnök ismertette, kik kerültek az első három közé az egyes kategóriákban a 67. M4 Sport – Az Év Sportolója Gálán.
Utolsó sajtónyilvános edzését tartotta a Magyar Rövidpályás Gyorskorcsolya-válogatott mielőtt önkéntes szállodai karanténba és teljes buborékba vonul a csapat a pekingi téli olimpiára történő kiutazás napjáig. A tét hatalmas: vírusmentesen és egészségesen tartani a válogatott tagjait, akik az olimpiai bajnok váltó címvédésen túl további történelmi tettekre készülnek. A Mandiner helyszíni beszámolója.
ezzel a döbbenetes mondattal nyitotta a mai interjút Bánhidi Ákos, a válogatott edzője és menedzsere, akinek hatalma szerepe van a csapat körüli logisztika kialakításában.
Azt is elmondta a szakember, hogy a mai napra, ahogy szerdánként általában, kicsit „felkönnyítették” az edzésprogramot, és a tréning nyilvános részében már egy ötezer méteres váltót és a váltás gyakorlását mutatták meg a rögtönzött közönségnek.
Az omikron koronavírus-variáns rapid terjedésének veszélyén és a sportolók hermetikus elzárásán túl az is nehézséget okoz a válogatottnak, hogy
az ISU, de még a téli olimpia előtti időszakra kiírt formába hozó nemzetközi versenyeket is sorra mondják le a külföldi csapatok, így lassan a „rizikó-haszon” faktor – ahogy Bánhidi Ákos fogalmaz – arra billen, hogy ide sincs értelme elutazni a versenyzőknek.
„Most kaptuk a híreket szakmai forrásból, hogy az egész kanadai válogatott kidőlt a vírus miatt a felkészülés legérzékenyebb, utolsó hónapjában. Ez olyan intő jel nekünk is, amire nagyon oda kell figyelnünk. Arra próbáljuk tehát most készíteni mind a versenyzők testét mind a pszichéjét, hogy soha nem látott módon
– hangsúlyozta a szakember.
– mutatott rá a Mandinernek adott interjúban Liu Shaolin Sándor olimpiai bajnok, aki kitért arra is, hogy elképesztő edzésmunkát végeztek el eddig és ezek alapján bizakodó a várható formáját tekintve, hiszen nem titok, érmekért utaznak majd ki Pekingbe, amelyből ő egyéniben és a váltóban is szeretné kivenni a részét.
Ennek az éremcsatának különös pikantériát ad majd, hogy
Ádó, ahogy a fiatalabbik Liu-fivért ismeri a szakma, még a végső formajavulás előtt van, mert épp egy pici megfázással küzd. „Ma is pluszban ott maradtam a szárazföldi edzésen és éreztem, hogy nem tudok még teljesértékű munkát végezni, mert nem vagyok teljesen egészséges.
Az első feladatom tehát rendbe jönni és aztán már csak az olimpiára fókuszálni” – említette az olimpiai bajnok, akik arra is felkészültek, hogy
Az érmekért folytatott csatában, saját bevallása szerint is még egy kicsit messzebb járhat ezen az úton Jászapáti Petra, aki az ősszel megrendezett kvalifikációs világkupa-sorozaton ugyanakkor a legjobb magyar női versenyzőnek bizonyult. Az ELTE-BTK germanisztika szakos hallgatója szintén nagy sóhajjal említette, hogy a mai nappal bevonul az egész válogatott egy buborékba, amelynek csak az olimpia után lesz vége számukra, s ami egyben azt is jelenti, hogy
„Nagyon remélem, hogy ugyanilyen mosoly lesz majd az arcomon a pekingi téli olimpia után is, mint amilyen most a maszk alatt van, s az a célom, hogy kihozzam minden versenyszámban magamból a maximumot”.
A pekingi téli olimpián 7 magyar rövidpályás gyorskorcsolyázónk lehet ott, s a Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry és Jászapáti Petra utazó névsor mellett további 2 férfi és 1 női sportoló személyéről a szakmai stáb csak később dönt majd.
Figyeljék a Mandiner Sport tudósításait a következő hetekben, hiszen részletesen foglalkozunk majd a téli olimpiák történtével, legendás alakjaival, a különféle és változó versenyszámokkal és a magyarok eddigi sikereivel.
A nyitóképen: Liu Shaolin Sándor olimpiai bajnok befejezi az utolsó sajtónyilvános edzést. Fotó: Mátrai Dávid / Mandiner